Strona główna » Artykuły » Wyjątkowe wydarzenie w Piekarniku impreza w klimacie etno wraz z pokazami tańca Tribal Bellydance

Wyjątkowe wydarzenie w Piekarniku impreza w klimacie etno wraz z pokazami tańca Tribal Bellydance

ArtykułyWydarzenia

Tribal to jedna z wielu wspaniałych form tańca brzucha. Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa „tribe”, czyli plemię. Nawiązuje on do plemiennych tradycji, łączy elementy przeróżnych kultur i czerpie z równie wielu wzorców: tańca orientalnego, flamenco oraz tańców indyjskich i cygańskich. Od klasycznego tańca orientalnego, zwanego potocznie tańcem brzucha, tribal odróżnia przede wszystkim mocna postawa tancerki zaczerpnięta z flamenco, etniczna muzyka i strój zazwyczaj w bardziej stonowanych kolorach z dodatkiem dużej ilości oryginalnej, metalowej biżuterii. Przedstawienie, które oglądamy podczas występów tancerek tribalowych, to niezwykłe doświadczenie urzekającej dokładności i wdzięku ruchów bioder, klatki piersiowej, dłoni, przenoszące nas do zupełnie innego świata. Podczas naszego wydarzenia zostanie zaprezentowana jedna z najstarszych odmian tribalu – American Tribal Style polegający na grupowej improwizacji oraz jego młodsza siostra – Tribal Fusion, w którym tancerka może wykazać się wyobraźnią i talentem, tańcząc do własnej choreografii

 

vmpselene model modelka selene tribal belly dance taniec brzucha gotycki

 

Jako pierwszy do tablicy wywołany zespół OMPHALOS TRIBE

Warszawski zespół OMPHALOS TRIBE istnieje od ponad 3 lat i jest obecnie najliczniejszym tribem w Polsce. Tworzy go dwanaście tancerek ATS® które łączy fascynacja tańcem oraz słabość do kolorowych kiec, ciężkiej biżuterii i czekolady. W swoich pokazach dzielą się radością i energią, którą z tańca czerpią.
Omphalos Tribe lubi eksperymentować. Oprócz tradycyjnego ATS®-u w formacie FCBD, dziewczyny chwytają za kolorowe kiece, dumnie unoszą ukochane miecze, a ostatnio upodobały sobie kosze!

OMPHALOS TRIBE

 

Zaraz później na scenie pojawi się Edyta Laskowska – Malak, przygodę z tańcem rozpoczęła w 2007 roku i trwa ona do dziś. Członkini warszawskiej grupy Spicy Orient oraz Omphalos Tribe. Tym razem wystąpi w dynamicznym drum solo.

 

Edyta Laskowska

 

Patsy Dyjas!
Od trzech lat jej serce pompuje do żył tribal, który przewrócił jej świat do góry nogami. Członkini warszawskiego plemienia Kachina! Tribal Bellydance oraz współtwórczyni warszawskich imprez Tribal Smash! Postać oderwana od rzeczywistości, czująca miętę do Stephena Kinga i wina, fanka kotów i braku konwencji.

 

 

Patsy Dyjas

 

Beata Dogan
Zawodowo fryzjerka, ale każdą wolną chwilkę wypełnia tańcem, połówka duetu ANA&BEATA. Kocha Tribal Fusion, ATS i klasyczny Bellydance.

 

Beata Dogan

 

Magdalena Li
Poziom endorfin podnosi się u niej wprost proporcjonalnie do ilości czasu spędzonego z tribalem. Dlatego na dobre wpisała go w swój kalendarz.
1/5 warszawskiego zespołu Kachina! Tribal Bellydance. Swoim tańcem stara się pokazać siłę i piękno kobiecości, często czerpiąc z klasyki tańca brzucha. I tym razem pozostanie wierna swojemu ulubionemu rekwizytowi, jakim jest woal.

 

Magdalena Li

 

Ana Sejfried
W tribalu zakochała się w 2005r. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Obecnie wraz z Beatą Dogan tworzy taneczny duet oparty na stylu vintage fusion.
Sceniczny „Zwierzak”z Krakowa, z dużą ilością improwizacji we krwi. Uwielbia mieszać style, np. hip hop z latami 20-tymi XX wieku co daje niesamowite efekty

 

Ana Sejfried

 

Kasia Buk
Piekarzanka, która prawie 10 lat temu zakochała się w Indiach oraz indyjskich tańcach i tak zostało. Od ponad 5 lat tańczy w zespole Saathi Dance & Events prezentując nie tylko różne formy tańca indyjskiego, ale także taniec orientalny, tańce latynoskie i inne. Na co dzień także instruktor tańca i pedagog. W sobotę zaprezentuje fuzję indyjskich tańców.

 

 

Kasia Buk

 

 

Kachina! Tribal Bellydance
Ich występ za każdym razem jest podróżą w najdalsze zakątki plemiennych kultur… dostarczają doznań za pomocą etnicznych brzmień, dźwięku saggatów, ciężkiej biżuterii i bogato zdobionych strojów…
Pięć niezwykłych kobiet, które spoiła fascynacja tribalem – oto Kachina! Tribal Bellydance, warszawski zespół zrodzony z przyjaźni i pasji tworzenia sztuki tanecznej <zaghareet>
Na EtnoSzlag w wyjątkowym 3 i pół osobowym składzie

 

 

Kachina

 

 

Jeśli myślicie, że impreza odbędzie się bez męskiego pierwiastka, to się mylicie.

Oprawę muzyczną naszego niezwykłego wieczoru pozastawiamy w męskich rękach!

dj Matick
Połowa przyprawiającego o dreszcze basem Bassholes Conspiracy.
Obojętny na „chwytliwe rytmy”, amator przesiąkniętej delay’em francuskiej sceny dubowej. Staranny selektor, z wykształcenia muzyk, nieustannie poszukujący nowych płaszczyzn brzmieniowych… Tym razem zaprasza do zwiedzania najdalszych zakątków odmiennych nam kultur.

 

 

dj Matick

 

Poza wszystkimi wspaniałymi tancerkami, które przeniosą Was w świat magii tribalu, mamy jeszcze jedną, niezwykłą niespodziankę spod znaku męskiego pierwiastka i niecodziennej muzyki
Mariusz Goli
gitarzysta, busker urodzony w Poznaniu. Można go spotkać w Katowicach, jak również podczas jego tras po polskich miastach. Busking jest dla niego sposobem na życie. Uliczne koncerty dają Mariuszowi największą satysfakcję, ponieważ najbardziej ceni bezpośredni kontakt z publicznością.
Muzyka Mariusza charakteryzuje się dużą spontanicznością, uwielbia improwizować. Stara się zamieścić w swojej grze elementy muzyki flamenco, jak i szeroko pojętej muzyki folkowej.

Tutaj próbka tego co Mariusz robi z gitarą!
https://www.youtube.com/watch?v=ZsmeuC38nkw&list=RDXC7CXgYvsoc&index=5

 

 

start 20.30
wstęp free