Strona główna » Artykuły » Fetysz – Marzenia samotnych internautów

Fetysz – Marzenia samotnych internautów

ArtykułyCzas WolnyPolecane

Żyjemy w dobie Internetu. Oplata nas gęsta Sieć zboczeń i perwersji. Świat zamknięty w archiwach sądowych, kolekcjach perwersyjnych zbieraczy, wypierany ze świadomości społecznej możemy dziś bezkarnie oglądać w setkach galerii rozrzuconych w Internecie.

fetish fetysz palenie

modelka: Nieprosta fotograf: Dryp

To, co jeszcze sto lat temu uważane było za wielki grzech i zboczenie – stosunki analne, cudzołóstwo czy seks oralny – dziś u wielu ludzi nie wzbudza aż tak negatywnych skojarzeń. Żyjemy w dobie Internetu. Oplata nas gęsta Sieć zboczeń i perwersji, które bez trudu możemy odnaleźć, wpisując w wyszukiwarce odpowiednie hasło. Świat zamknięty w archiwach sądowych, kolekcjach perwersyjnych zbieraczy, wypierany ze świadomości społecznej możemy dziś bezkarnie oglądać w setkach galerii rozrzuconych w Internecie.

Lista perwersji seksualnych, zwanych fachowo parafiliami jest bardzo długa. Mianem perwersji określa się wszelkie zachowania seksualne, które są niezgodne z normami społecznymi i mają charakter silnych fantazji seksualnych. Perwersje zostały sklasyfikowane ze względu na obiekt, który może nas wprawić w stan erotycznego podniecenia. Być może trudno w to uwierzyć, ale zoofilia (kontakt ze zwierzętami) jest na tej długiej liście jedną z łagodniejszych form seksualnych dewiacji. Gorzej, gdy obiektem, który może stać się przedmiotem erotycznej fantazji jest krew (wampiryzm) czy wylewy doodbytnicze (klismafilia)

Niektóre zboczenia są obecnie powszechnie akceptowalne społecznie. Na przykład transwestyci cieszą się rosnącą popularnością i uznaniem jako tzw. drag queens – występują publicznie i tym samym niejako sankcjonują swoją obecność w społeczeństwie. Zresztą granice perwersji są nie do końca zbadane i nie do końca określone. To, co jednym może wydać się odrażające, dla innych może być nieodzownym elementem zbliżenia seksualnego. Oprócz tych makabrycznych i trudnych do zrozumienia zboczeń istnieje wiele bardzo niewinnych, a nawet zabawnych perwersji, które znalazły swoje miejsce właśnie w Internecie.

Dla palących

fetish fetysz palenie papierosów

modelka: Shaaady fotograf: Dryp

Przyczyny wielu dewiacji nie są w pełni zbadane. Wiadomo, że zaczynają kiełkować we wczesnym dzieciństwie. Nasze przeżycia – zapamiętane lub podświadome, często zupełnie niepowiązane ze sferą seksu, po latach zmieniają się w trwały bodziec, który wyzwala lawinę podniecenia. Właściwie nie istnieje przedmiot, który w ludzkiej wyobraźni nie mógłby stać się fetyszem. Jednym z najsłynniejszych fetyszów kulturowych, który upowszechnił się w tradycji, było krępowanie i deformowanie stóp kobiet w Chinach. Ale rolę fetyszu może pełnić dosłownie wszystko: papieros, buty ma wysokich obcasach, skórzane ubrania.

,,Sztandarowymi”: fetyszami kultury masowej są bez wątpienia papierosy. Papieros spełnia wszystkie warunki, aby być fetyszem doskonałym – jest wciąż nadmiernie popularny, zaś jego wizerunek na trwałe został utrwalony w kulturze, głównie przez literaturę i kino. No i z pewnością należy do fetyszy niewinnych. Zainteresowanie kobietą , która trzyma w ustach papierosa, mieści się zarówno w kanonach estetycznych, jak i etycznych. Ten rodzaj fetyszyzmu nabiera nowego wymiaru, widać to na specjalnych portalach, gdzie młode kobiety i nastolatki uwielbiają palić i robią to non stop przez kilkadziesiąt minut. Niestety (albo na szczęście) większość stron tego typu jest płatna.

Na wysokim obcasie

fetish high shoes fetyszowe buty

zdjęcie: www.saffrontaylor.com

Kolejnym trwałym, choć nieco staroświeckim fetyszem, są bez wątpienia buty na wysokich obcasach, najlepiej w intensywnym kolorze. Czerwone pantofelki to obiekt westchnień wielu panów, pod jednym warunkiem: szpilki muszą być naprawdę wysokie – piętnastocentymetrowe to standard. Niestety, szewcy już dawno przekonali się, że na  obcasach można nieźle zarobić. Kto chce przyodziać swoją partnerkę w czarne, bardzo wysokie szpilki z lakierowanej skóry, musi słono zapłacić. W angielskim sklepie internetowym takie buciki kosztują powyżej stu funtów.

W dzisiejszych czasach trudno zadowolić się czymś zwyczajnym. Sieć kusi obcasowych fetyszystów niezwykłymi modelami, takimi jak… baletki na szpilkach czy długie kozaki za kolana, które tak dobrze znamy z ,,Siedmiomilowych butów”.  Ten fetysz można dobrowolnie modyfikować, co nie kłóci się z dobrym smakiem ani nikogo nie krzywdzi. Piękna kobieca noga musi być nie tylko dobrze obuta, ale i należycie ubrana w podniecające rajstopy lub pończochy. Przedmiotem dla spragnionych fetyszystów  okazuje się zresztą każda część damskiej garderoby. Żelaznym punktem repertuaru garderobianych fetyszystów są także damskie majtki. I nie chodzi tu bynajmniej o wyrafinowaną bieliznę erotyczną, ale o zwykle, bawełniane białe majtki, które dziewczyny noszą na co dzień.

Lateksowa moda

bathroom_by_vmpselene-d6z3kro

modelka: VmpSelene fotograf: Dryp latex: www.latex.shop.pl

Od majtek tylko krok do reszty bielizny. Fetyszyści upodobali sobie szczególnie jeden materiał, z którego można zrobić prawie wszystko. To lateks. Lateksowe kombinezony szczelnie opinające ciało, lateksowe rękawiczki, pończochyspódniczki, bluzeczki. Ten rodzaj perwersji jest nie tylko modny – to wielki przemysł dla zamożnych i wyrafinowanych odbiorców. Wystarczy odwiedzić www.fetish-factory.com, żeby przekonać się, jak wielu ludzi zainteresowanych jest tą formą niewinnej perwersji.
Przeglądając setki stron w Sieci, można zaryzykować tezę, że kto nie ma w szafie choćby jednej lateksowej mini lub rękawiczek nie wie, co modne. Lateks nie krępuje ruchów, podkreśla figurę, jest jak drugie ja. Miłośnicy tej technologicznie zaawansowanej perwersji uwielbiają eksponować się w Sieci i  z lubością pokazują swoje liczne zdjęcia z rozmaitych lateksowych przyjęć.  Uważają, że nawet przechadzanie się ulicami w takim stroju to nic wielkiego – tak właśnie jest np w Hamburgu, ale nie u nas. (może to tylko kwestia czasu?)

Gorset dla dominy i uleglej

Gorsety oprócz zastosowań medycznych i związanych z modą mogą być także używane przez osoby zainteresowane tematyką BDSM i fetyszu!  Kobieta ubrana w wysokie buty na obcasie, z pejczem lub szpicrutą ubierana jest w gorset, aby zamienić się w Dominę.  Co ciekawe, musi on być mocno zbudowany, aby powiększać przed osobami uległymi oblicze Dominy. Przeciwnym rodzajem gorsetu jest gorset dla osób uległych. Wyposażone w przeróżne ozdoby tj. kolce, obroże, taki gorset jest niezwykle obcisły i krępuje ruchy. W sklepach Internetowych aż roi się od wielu propozycji gorsetów na każdą okazję. Z pewnością znajdziemy gorsety nie tylko na talię, ale również na szyję !

 Infantylizm – modny fetysz

Elementy dziecięce, to nie tylko wyraz potrzeby ochrony, opieki czy strachu przed światem dorosłych. Trend ma również silne konotacje seksualne, fetyszystyczne. Półnagi facet z kokardą na głowie może być obiektem pożądania, szczególnie dla homoseksualistów. Lolitka to z kolei odwieczne marzenie heteroseksualnego faceta.

inne przykłady:

Autonepiofilia – forma fetyszu, w której podniecenie powstaje na skutek przebierania się
Automonoseksualizm – fetyszyzm, w którym podniecenie powstaje na skutek oglądanie siebie w lustrze w stroju płci przeciwnej
Kompleks Pigmaliona – pociąg do rzeźb i manekinów
Sthenolagnia – pociąg do wyrzeźbionych mięśni
Oculolinctus – lizanie gałki ocznej
Dendrofilia – typ parafilii, w której obiektem seksualnym jest drzewo
Fornifilia – forma fetyszu, w której ludzie wcielają się w rolę mebli
Fetysz stóp – czy coś trzeba wyjaśniać?
Froteryzm – ocieractwo, podniecenie bierze się z celowego dotykania nieświadomej osoby, np. w komunikacji miejskiej
Formikofilia – rodzaj zoofilii, w której podniecenie i satysfakcję seksualną sprawiają gryzące lub pełzające po ciele
Klizmafilia – w klizmafilii głównym bodźcem seksualnym jest lewatywa
Gerontofilia – pociąg do starszych osób
Apotemnofilia – pociąg seksualny do amputowanych części
Grawiditofilia – pociąg do ciężarnych kobiet (najbardziej podniecającym elementem ich ciała jest dla fetyszystów brzuch)
Wojeryzm – podglądactwo, jak sama nazwa wskazuje fetysz polega na podglądaniu niczego nieświadomych osób
Urofilia – podniecenie osiągane jest przez kontakt z moczem partnera
Pluszofilia – pociąg do pluszowych zabawek
Ozolagnia – podniecenie naturalnym zapachem partnera
Endytofilia – typ parafilii polegający na osiąganiu satysfakcji wyłącznie z ubranymi partnerami

Podobne