Strona główna » Artykuły » Heavy metal w Twojej szafie

Heavy metal w Twojej szafie

ArtykułyZdrowie i Uroda
Heavy metal to ostra i ciężka muzyka. Takie są też ubrania w heavymetalowym stylu. Skóry, ćwieki, toporność – to właśnie decyduje o specyficznym uroku „metalowych” ciuchów. Dzięki nim możesz poczuć się jak dziewczyna z pazurem, która należy do ciekawej subkultury.
17

ramoneska z ćwiekami www.paweltumilowicz.com

Ramoneska

Nieodłączny elementem stroju rockowej kobiety stanowi skórzana kurtka. Klasyką jest ramoneska, czyli motocyklowa kurtka z podwójnymi klapami, paskiem oraz skośnym zamkiem, którą spopularyzował punkrockowy zespół Ramones.  Pierwotnie powstała z myślą o motocyklistach, ale dziś nie jest to już żadnym ograniczeniem. Jest odpowiednia dla każdego typu sylwetki. Często zdobią ją ćwieki, lub duża liczba widocznych, błyszczących zamków błyskawicznych.  Możesz swobodnie łączyć ją z sukienką, jak i spódnicą. Dopasujesz do niej każde spodnie, zarówno te eleganckie, jak i ulubione jeansy czy leginsy.

Pieszczota pieszczochy

Najpopularniejszą ozdobą, noszoną przez wielbicielki ciężkiego grania, są tak zwane pieszczochy, czyli szerokie skórzane bransolety nabijane ćwiekami. Także inne „biżuteryjne” elementy metalowego stroju charakteryzują się nieco topornym designem, nawiązującym bardziej do zawartości półek sklepu z artykułami żelaznymi, niż do przedmiotów, które możemy znaleźć w gablotach jubilerów.

Ćwieki wciąż na topie

Mimo że jeszcze kilkanaście lat temu ćwieki kojarzyły się głównie ze stylem gotyckim, obecnie tego rodzaju ozdoby przeżywają prawdziwy renesans. Ćwieki mogą pojawić się wszędzie – na obuwiu, w dodatkach czy także jako element upiększający ubranie. Świetnie pasują do rockowych stylizacji, nadają całości nieco drapieżności i charakteru, a nawet prosty T-shirt czy sukienka ozdobione ćwiekami wyglądają zjawiskowo!

Twardo stąpaj po ziemi

Alexander-Wang-RTW-Fall-2015-14

Alexander Wang Ready To Wear Fall 2015

Buty metalowej dziewczyny są ciężkie, sznurowane, o grubych podeszwach z minimalnym obcasem, wysokich cholewkach i szerokich, zaokrąglonych czubach. Mogą także być zdobione ćwiekami. Nierzadko czuby takiego obuwia wzmocnione są blachą.

tekst napisała: DOMINIKA GÓRTOWSKA